POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [20.06.2024, 09:59:48] • Świnoujście

Dramat na Grunwaldzkiej: Potrącona rowerzystka w ciężkim stanie

Dramat na Grunwaldzkiej: Potrącona rowerzystka w ciężkim stanie

fot. Czytelnik

Na ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu doszło do poważnego wypadku, w którym kobieta z rowerem została potrącona przez samochód marki Volkswagen na niemieckich numerach rejestracjach. Do zdarzenia doszło w środowy wieczór, około godziny 19:25, na wysokości ulicy Krzywej.

Ślady na samochodzie, takie jak uszkodzona maska i zbita przednia szyba, świadczą o sile uderzenia. Kobieta była nieprzytomna.

Dramat na Grunwaldzkiej: Potrącona rowerzystka w ciężkim stanie

fot. iswinoujscie.pl

Na miejsce wypadku przybyły służby ratunkowe: pogotowie, strażacy oraz policja. Wezwano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR), które wylądowało za stacją paliw.

Dramat na Grunwaldzkiej: Potrącona rowerzystka w ciężkim stanie

fot. iswinoujscie.pl

Poszkodowana, około 55-letnia kobieta, została przeniesiona z karetki do helikoptera i przetransportowana do szpitala na ulicy Arkońskiej w Szczecinie.

Dramat na Grunwaldzkiej: Potrącona rowerzystka w ciężkim stanie

fot. iswinoujscie.pl

Stan kobiety jest ciężki, doznała poważnego urazu czaszkowego i pozostaje nieprzytomna.

Policja prowadziła dochodzenie w sprawie wypadku, starając się ustalić dokładne okoliczności zdarzenia.

- Wezwanie do rowerzystki potrąconej przez samochód. Kobieta z urazem głowy zabrana do szpitala w Szczecinie - informuje Justyna Sochacka rzecznik prasowy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dramat na Grunwaldzkiej: Potrącona rowerzystka w ciężkim stanie

fot. iswinoujscie.pl

- Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do potrącenia. W miejscu wezwania znajdowała się poszkodowana kobieta lat ok. 55 - nieprzytomna, z urazem czaszkowo-mózgowym, w ogólnym stanie ciężkim. Po dokonaniu niezbędnych medycznych czynności ratunkowych pacjentka została przekazana na pokład lotniczego pogotowia ratunkowego i przetransportowana do szpitala - informuje Natalia Dorochowicz Rzecznik prasowy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Dramat na Grunwaldzkiej: Potrącona rowerzystka w ciężkim stanie

fot. iswinoujscie.pl

- Informuję, że w dniu 19.06.2024 r. o godzinie 19:34 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy na ul. Grunwaldzkiej w Świnoujściu. Po przybyciu strażacy zastali na miejscu inne służby tj. Pogotowie Ratunkowe oraz Policję. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca lądowania oraz startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na dawnym przejściu granicznym przy ul. Grunwaldzkiej. W działaniach trwających do godziny 20:31 brało udział 6 strażaków w obsadzie 2 pojazdów pożarniczych - informuje st. kpt. mgr inż. Paweł Piorun Oficer Prasowy Komenda Miejskiego z Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu .

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 135, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 135

Gość • Czwartek [11.07.2024, 21:36:16] • [IP: 5.184.125.***]

Gość • Piątek [28.06.2024, 11:19:26] • [IP: 92.118.165.***]

Nie znając faktów zabieracie głos. Masakra.

Gość • Czwartek [27.06.2024, 07:27:22] • [IP: 92.118.167.***]

Gość • Czwartek [20.06.2024, 10:21:33] • [IP: 37.248.210.***] "Przed chwilą przy corso przechidzac przez pasy Niemka wiechala na przejście i miała w dopiero że ja przechodze" Niemka PRZECHODZĄC przez pasy, WJECHAŁA na przejście... Niezły bełkot i to jeszcze przed południem.

Gość • Środa [26.06.2024, 18:28:14] • [IP: 5.173.30.*]

Niemieckie ścierwo! Powinniśmy wnioskować o zamknięcie ruchu samochodowego dla turystów przez granicę, wpuszczać tylko na jakieś pozwolenia - bo to co się dzieje z udziałem obywateli Niemiec na drogach przekracza wszelkie normy. Obserwuję to na co dzień - jeżdżą pod prąd (np. ostatnio ul. Kościuszki w str. Konstytucji, parkują na pasach (przez MiniMax na Niedziałkowskiego), notoryczne stłuczki na skrzyżowaniu koło Corso. A to tylko niektóre sytuacje. Tak bardzo mi szkoda tej kobiety... życzę dużo siły Rodzinie, a Pani zdrówka, żeby jakoś udało się z tego wyjść. Wiem co mówię, sama zostałam potrącona przechodząc przez pasy 2 lata temu przez Niemkę, mój wypadek został zresztą na tej stronie opisany. Więc darujcie sobie negatywne komentarze o tej Pani i zamknięcie gęby, jeśli nie byliście świadkami. A co do jazdy na rowerze ogólnie - ludzie, kupmy sobie i najbliższym kaski.

Gość • Środa [26.06.2024, 11:32:31] • [IP: 188.146.116.***]

Kobieta niestety zmarła 😰

Gość • Poniedziałek [24.06.2024, 00:46:26] • [IP: 62.69.253.***]

Mam nadzieje ze skur ostro odpowie za ten wyczyn

Gość • Sobota [22.06.2024, 18:50:02] • [IP: 94.134.36.**]

Do IP :13:13, super ze Bytes swiadkiem tego wypadku, mam nadzieje ze bedziemy zeznawal w tej sprawie !!bo sam mowisz ze wszystko widziałeś!!ale ostatnie zdanie w komentarzu 👎

Gość • Sobota [22.06.2024, 12:04:41] • [IP: 188.147.72.***]

07:48:20] • [IP: 176.221.124.**] co za odkrycie! na tym polega jazda na rowerze, że człowiek balansuje ciałem, zwłaszcza przy małych szybkościach, czyli przy zakrętach, zjazdach z chodnika na jezdnię - wielu kierowców mijających rowerzystów w nieprzepisowej odległości np.40 cm nie bierze tego pod uwagę - wpadają w pychę, bo ich pojazdy - ciekawe dlaczego? - utrzymują stabilnośc, nawet gdy kierowcy w czasie jazdy zajęci są rozmową telefoniczną, trzymając w ręku telefony

Gość • Sobota [22.06.2024, 07:48:20] • [IP: 176.221.124.**]

Do Gość • Czwartek [20.06.2024, 15:45:18] • [IP: 104.28.130.**]. ... ale to do wielu cyklistów jak i pieszych i tak nie dociera. Z resztą ostatnio jechała kobieta po chodniku i kiedy zrobiono jej miejsce na przejazd (wystarczająco dużo) to owa rowerzystka miala trudności z utrzymaniem sie na rowerze - nie była pijana , a po prostu miała problem z jazdą na rowerze i na tym była skupiona. Takich cyklistów jest wielu - małą umiejętność utrzymania równowagi na rowerze co przekłada się na powodowanie niebezpiecznych sytuacji.

Gość • Sobota [22.06.2024, 07:40:45] • [IP: 176.221.124.**]

Do Gość • Czwartek [20.06.2024, 20:55:50] • [IP: 176.221.124.***]. ... co racja to racja. W sumie to przepisy nie zmieniły sie wcale. Pieszy znajdujący się na pasach jak miał bezwzględne pierwszeństwo tak i dalej ma tylko, że głupie pismaki (pseudo znawcy ruchu drogowego) zaczęli bajdurzyć głupoty robiąc z pieszych święte krowy bez omawiania prawa o ruchu drogowym i o to skutki. ... ciulowe skutki Nie ma i nie było czegoś takiego jak pieszy dochodzący do przejścia (proszę mi wskazać definicję w przepisach co to jest dojście i na jakich zasadach) . Policaje tez zaczęli te głupoty powielać chociaż ostatnio co raz częściej się z tego już wycofują - ale ilu kierowców naciągnęli na mandaty (czyli okradli) to ich. Za to na pewno funkcjonuje takie coś jak wtargnięcie przed nadjeżdżający pojazd. I na koniec. ... żaden przepis nie zastąpi racjonalnego używania szarych komórek, czyli stosowania zasady ograniczonego zaufania dla własnego bezpieczenstwa.

Gość • Sobota [22.06.2024, 04:43:30] • [IP: 62.69.253.***]

Mam nadzieje ze sprawca surowo zaplaci za to

Gość • Piątek [21.06.2024, 18:18:31] • [IP: 37.109.163.**]

176 221 125 Co za wiadomosc, dowiedziales sie o tym wczoraj, czy na kolejnym zebraniu NSD, opardon PISU.npisz jeszcze kto wywolal wojne burska i bedzie komplet.To bylo facet lata temu, niech historycy sie tym zajmuja, jak mozemy sie odciac od handlu z nimi (80%), chyba, ze Putin Ci pasuje.A swoja droga pamietasz facet jak i kto jezdzil na tzw jume i co sie o nas mowilo

Gość • Piątek [21.06.2024, 13:13:59] • [IP: 176.3.2.***]

Byłem przy tym zdarzeniu i rowerzystka PRZEPROWADZAŁA ROWER PRZEZ PASY, a nie przejeżdżała nim!! A szkopy do gazu!!

Gość • Piątek [21.06.2024, 12:45:26] • [IP: 176.221.125.***]

rowerzysta musi posiadać Kartę Rowerową i sygnalizowac wyciągnięciem ręki jak skreca i patrzec na drogę

Gość • Piątek [21.06.2024, 12:43:06] • [IP: 176.221.125.***]

2 wojnę światową rozpentali Niemieccy Naziści z Rządzącej NSDAP

Gość • Piątek [21.06.2024, 11:59:39] • [IP: 188.147.68.*]

Niemcy jak wjeżdżają do Polski nagle z mózgu mają gów**, a najlepsze jest to że policji nigdzie nie widac i nie zatrzymują tępych baranów. Jak mamy czuć sie bezpiecznie wtym mieście jak patroli ani widu ani słychu. Jeśli mam być szczery to najczęściej furgonetkę policyjną jedynie widze pod mc donaldem i to jest przykre.

Gość • Piątek [21.06.2024, 10:38:08] • [IP: 188.147.68.**]

00:36:19] • [IP: 176.221.124.***] ...Na 11-Listopada są światła...Mam zielone (jako kierowca), to jadę a pieszy MUSI mieć czerwone...Jakim prawem mam mu ustąpić?...no tak, bo pieszy bez mózgu 😀🤣😂 ●●● Jaka musisz miec oriemntacje, skoro nie wiesz, ze na 11 Listopada sa 3 przejscia bez swiateł?? Zwroc prawo jazdy, skoro tego nie ogarniasz! 😀🤣😂 😀🤣😂

Gość • Piątek [21.06.2024, 10:19:54] • [IP: 93.214.183.***]

czy wiadomo co z tą kobietą ? jak się czuje ? tam musi być próg spowalniający, długa prosta, niby ograniczenie do 30km/h ale kto tam z taką prędkością jeździ ?!!

Gość • Piątek [21.06.2024, 09:14:02] • [IP: 37.248.166.**]

Zamknąć granicę i wygnać pałą Niemców z Polski.

Gość • Piątek [21.06.2024, 08:55:50] • [IP: 88.218.255.***]

A co z kierowcą? Został zatrzymany? Trzeźwy?

Gość • Piątek [21.06.2024, 08:26:38] • [IP: 37.109.166.***]

Nie ma sensu kombinowac.Mlodzi, przedsiebiorczy Niemcy wyjechali do tzw.zachodniej strefy.Kto pozostal, wiadomo i jeszcze postarzali sie, a po za tym w kolo sa wioski.A teraz o naszych orlach.Dlaczego 80% kobiet nie zatrzymuje sie przed pasami, dlaczego prawie wszyscy rowerzysci przejarzaja po pasach, a wolno gdy jest czerwony pas.Dlaczego rowerzysci ni z tad ni zowad wjerzdaja na pasy itd, itp

Gość • Piątek [21.06.2024, 08:09:38] • [IP: 46.134.150.***]

Bo swinoujska drogowka to banda nieudacznikow i obsrancow ktorzy swoich karaja za kazde najmniejsze wykroczenie a niemcom pozwalaja lamac przepisy bezkarnie..ciekawe czy kiedys doczekamy sie rownego traktowania wszystkich nie tylko przez policje ale caly ten beznadfziejnie dzialajacy skorumpowany urzad miasta..cierpliwosc tez ma swoje granice i wkoncu mieszkany sami sobie poradza z wieloma problemami...lizcie im zady dalej. .a oni niech dalej sie smieja z glupich polacvzkow ktorych za kilka euro mozna namowic do zarcia wlasnych odchodow

Gość • Piątek [21.06.2024, 06:37:20] • [IP: 88.218.254.***]

Gość • Czwartek [20.06.2024, 19:27:46] • [IP: 37.248.157.**] z promu sie nie zheżdża...

Gość • Piątek [21.06.2024, 06:31:25] • [IP: 46.231.56.***]

Tam jest ograniczenie do 30km/h.

Gość • Piątek [21.06.2024, 05:47:51] • [IP: 37.47.178.***]

Ruch się bardzo mocno zagęścił w sezonie będzie koszmar. Mieszkanie na obrzeżach miasta jest dla tych co lubią spokój błogosławieństwem.

Oglądasz 1-25 z 135
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W dniu 1 sierpnia 2024 r, o godzinie 17.00, w mieście, w ramach treningu uruchamiania syren alarmowych i ich pracy, rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Podobnie będzie w innych polskich miastach. Sygnał ciągły trwać będzie minutę. Syreny włączone zostaną również na statkach cumujących w świnoujskim porcie oraz promach Żeglugi Świnoujskiej. Trening systemów alarmowych będzie jednocześnie upamiętnieniem 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i formą uczczenia Powstańców oraz wszystkich zamordowanych w czasie Powstania przez hitlerowskich okupantów. ■ Wtorek: Z inicjatywy prezydent Joanny Agatowskiej od godz. 14.30 w sali hotelu Interferie rozpoczęły się obrady V nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Sesja poświęcona jest wypracowaniu stanowiska w sprawie budowy portu kontenerowego w Świnoujściu ■ Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów! Polskie media są ważną częścią życia każdego z nas – wszystkich żyjących, mieszkających i pracujących w Polsce. Są częścią naszego dziedzictwa kulturowego i systemu demokratycznego. I jako takie muszą przetrwać. W całej swojej, także niedawnej historii, stały na straży wolności, demokracji, obywatelskiego prawa do debaty publicznej, prawdy i odpowiedzialności za słowo. W interesie Polski jest, by to się nie zmieniło ■ Agresja w biały dzień: Młody mężczyznapobity przy MDK ■ Votum zaufania dla prezydent Joanny Agatowskiej ! Z nadzieją na pozytywne zmiany w mieście Rada Miasta jednogłośnie zaaprobowała plany przedstawione przez obecną władzę miasta ■ 9 lipca odbędzie się nadzwyczajna sesja rady Miasta poświęcona specjalnie planom budowy terminala kontenerowego po odwołaniu od decyzji o lokalizacji terminalu kontenerowego ■ Zwrot w sprawie budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu. Prezydentka Miasta Joanna Agatowska odwołała się od decyzji Wojewody stwierdzającej lokalizację tej bazy w Świnoujściu ■ Decyzja Straży Granicznej uniemożliwia w rozpoczynającym się sezonie dojazd Komunikacją Autobusową do plaży na Warszowie ■ Rada Nadzorcza Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu powierzyła funkcję prezesa Iwonie Andrzejczyk-Szawerdo. W środę (26.06.) podpisano kontrakt ■ Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze CBA zatrzymali jednego z urzędników działu inwestycji, a także przeszukali jego mieszkanie, zabezpieczając materiały dowodowe. Wczoraj z urzędu wyniesiono dwa worki wypełnione dokumentami. Według wstępnych informacji, sprawa dotyczy działań związanych z inwestycjami miejskimi, które miały miejsce za kadencji poprzedniego prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza, oraz jego zastępczyni, Barbary Michalskiej ■ W środę, 19 czerwca Zakład Wodociągów i Kanalizacji planuje wymianę hydrantu. W związku z tym przy ulicy Krzywoustego (dot. Krzywoustego 2a), Wyszyńskiego (dot. Wyszyńskiego 10), Monte Cassino (dot. Monte Cassino 18, 18a) nastąpi przerwa w dostawie wody. Przewidywany czas przerwy - godz. 9 - 11.■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ We wtorek, 18 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Wybrzeże Władysława IV - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Marynarzy. Tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Możliwy będzie objazd wskazanego odcinka sąsiednimi ulicami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. Zmiany organizacji ruchu związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach PEC, który usuwał skutki uszkodzenia magistrali sieci ciepłowniczej w tym miejscu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę oraz przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ 13 czerwca 2024 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie rozpatrzył skargę na uchwałę Rady Miasta Świnoujście z dnia 25 maja 2023 roku, dotyczącą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wojska Polskiego i osiedla Posejdon. Skargę wnosiła Dorota Osewska, reprezentowana przez swojego męża, pełnomocnika Zbigniewa Osewskiego. Sąd, po dokładnym rozpatrzeniu sprawy, jednoznacznie stwierdził nieważność uchwały z powodu rażącego naruszenia prawa przy jej uchwalaniu, w szczególności wskutek nieuzasadnionej dwukrotnej reasumpcji głosowania nad tym planem. Co istotne, sąd nie zajął się innymi zarzutami skarżącej dotyczącymi nieprawidłowości w procesie tworzenia planu ■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■