POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.07.2022, 15:26:00] • Świnoujście

Piesi mogą przejść z krzaków w...krzaki

Piesi mogą przejść z krzaków w...krzaki

fot. Mieszkaniec

Przejścia dla pieszych powinny być miejscem gwarantującym bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowników. To właściwie niewiele - kilka pasów wydzielających odcinek jezdni między dwoma przeciwległymi chodnikami. Jednak, jak się okazuje, przejścia dla pieszych mogą zaskakiwać, tak, jak to opisane przez mieszkańca. Na ulicy Pomorskiej nie tylko brakuje chodnika, ale piesi przechodząc przez ulicę, z gąszczu trafiają w krzaki...

- Tak wygląda przejście dla starszych ludzi, dzieci itp. Z krzaków wychodzisz na pasy i w krzaki wchodzisz. XXI wiek, żenada i masakra w jednym, o braku chodnika nie wspomnę. Przejście znajduje się w Łunowie na głównej drodze do Karsiborów na ul. Pomorskiej - Sztormowej. Tylko czekać na tragedię - pisze mieszkaniec.

Piesi mogą przejść z krzaków w...krzaki

fot. Mieszkaniec

Piesi mogą przejść z krzaków w...krzaki

fot. Mieszkaniec

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 16:47:58] • [IP: 46.205.149.***]

No ale tam JEST POBOCZE. Wąskie, ale jest. Nie ma prawnego obowiązku robić tam chodnik - przydałoby się, jesteśmy gminą bogatą, ale nie ma obowiązku. Uważam, że UM powinien wysłać tam kogoś i przyciąć te trawy, choć i bez nich pas do przemieszczania się jest.

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 11:31:52] • [IP: 176.221.122.**]

No i teraz obstawiamy... Czy Urzędnik: 1. Wytnie krzewy i drzewa. 2. Usunie pasy. 3. Urzędnik nie wytnie krzewów i drzew i nie usunie pasów.

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 09:52:57] • [IP: 37.47.187.**]

W Przytorze pkp mogli postawić znak teren zabudowany a w tym miejscu już nie.Ktoś myśli w tym urzędzie?

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 07:20:11] • [IP: 37.47.154.***]

A jak by nad krzakami zrobic most albo tunel krzaki by rosly i w krzakach stal by fotoradar.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 22:58:27] • [IP: 176.221.122.**]

To przejście dla miłośników igraszek miłosnych w krzakach. Kierownik UM jest dobrym gospodiną i dba o takie sfery, szczególnie w okresie letnim.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 21:55:23] • [IP: 176.221.122.**]

W przyszłym dziesięcioleciu poszerzy się chodniki, co powinno w końcu uciszyć wiecznie niezadowolonych mieszkańców Łunowa

Gość • Niedziela [03.07.2022, 20:58:07] • [IP: 185.53.147.*]

Pozdrawiam Piotrka Kamilę Szymona i księżniczkę Lenę. A.K.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 19:26:13] • [IP: 31.0.35.***]

A jakis kierownik urzedu od chodnikow czy drog to widzi czy sie zapadl pod ziemie nieudacznik

Blondynka z wyspy • Niedziela [03.07.2022, 18:36:39] • [IP: 37.47.156.**]

Przejścia nie są dla komfortu, tylko żeby było wiadomo gdzie przez jezdnię wolno i należy przechodzić a gdzie nie wolno, bo u nas taka demokracja, że każdy by ucinał kędy by chciał, tak? No. A jak ktoś nie chce albo nie musi iść w krzaki to jest jak widać ścieżka wydeptana zamiast chodnika, tak? I w czym problem jest?! To nie jest Koszalin, że na każdej ulicy jest chodnik, w głowach się już normalnie poprzewracało ludziom od tego dobrobytu.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 18:29:15] • [IP: 2.106.93.**]

Dobre. A szef wydziału zapewne dostał nagrodę? Za szczególne zaangażowanie w pracy? Doprawdy, tęgiej głowy trzeba, żeby wymyśleć, a potem zatwierdzić taki projekt. Byle kto do UM nie trafia.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 18:11:20] • [IP: 176.221.122.*]

Nic już nie mówcie bo jak wy... Ola znowu wszystko drzewa w okolicy przecież to debi... E

Gość • Niedziela [03.07.2022, 18:03:45] • [IP: 176.221.123.***]

zmur pasy dla dzików zafundował

Gość • Niedziela [03.07.2022, 17:14:17] • [IP: 185.53.147.**]

Na ul.Ludzi Morza jest sciezka rowerowa z przejsciem dla pieszych, jadac od strony Ognicy zeby przejechac bezpiecznie trzeba najczesciej schodzic z roweru bo kierowcy jezdza jak rajdowcy.Tam jest taki rozrosniety rokitnik, ze zaslania widok.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 17:07:14] • [IP: 178.238.247.***]

Dobrze, że czytelnicy są na stanowisku w odróżnieniu od przyspawanych do stołków urzędników !

Gość • Niedziela [03.07.2022, 16:28:34] • [IP: 176.221.122.***]

Tragedia to juz sie stala, przestrzenia publiczna rzadza idioci...

Gość • Niedziela [03.07.2022, 16:20:43] • [IP: 185.210.39.***]

TO PRZEJSCIE DLA BEZDOMNYCH ?

Gość • Niedziela [03.07.2022, 15:48:08] • [IP: 46.205.148.***]

EKO przejście :-P no co, nowoczesne :-D

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■