POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.06.2022, 12:36:44] • Świnoujście

Mieszkanka: Piękna niedziela kiedy nie możesz wyjść na świeże powietrze a okna muszą być szczelnie zamknięte...

Mieszkanka: Piękna niedziela kiedy nie możesz wyjść na świeże powietrze a okna muszą być szczelnie zamknięte...

fot. Czytelnik

Do naszej redakcji zwróciła się mieszkanka, która za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce nagłośnić problem zapylenia związanego z pracami na terenie portu. Sprawa nie jest nowa, od lat mieszkańcy monitują o podjęcie jakichś kroków w celu poprawy jakości powietrza na Warszowie, jednak wciąż ta kwestia pozostaje nierozwiązana.

- Chciałam zwrócić się z prośbą o publikacje filmu który został nakręcony w dniu dzisiejszym 19/06 oraz zdjęć. Temat, który nieodzownie towarzyszy temu miastu, Port i to co dzieje się na jego terenie. Codziennie mieszkańcy tego miasta są narażeni na wdychanie i wdychają pył, który unosi się z hałd miału węglowego jaki jest składowany na tym terenie. Temat ciągnie się przez lata, nikt nie reaguje na monity mieszkańców, na to co dzieje się po stronie Warszowa a zapewne w małym stopniu na terenie całego Świnoujścia. Może to, że zaczniemy ciągle pokazywać co się tutaj dzieje, uświadomi ludzi ze skali tego zapylenia. Dziwi mnie fakt pobierania tzw. klimatycznego od turystów, pytanie za co, za pył który wdychają! Warszów obrasta w tłusty pył, budynki, tarasy elewacje, wnętrza mieszkań, trawa w ogrodzie pokryta czarną mazią, tylko ta strona Świnoujścia wie o czym tutaj mowa. Ciągłe czyszczenie , zmywanie czarnego pyłu, aż w końcu fakt, że odbija się to na naszych płucach, przebywając na zewnątrz wdychamy to co lata w powietrzu. Piękna niedziela kiedy nie możesz wyjść na świeże powietrze a okna muszą być szczelnie zamknięte.


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Sobota [25.06.2022, 22:57:27] • [IP: 5.174.163.***]

Sponsorują jakieś zakupy do paczek, koncert w ramach niskiej kultury i nikt się nie czepia truciciela.

Gość • Sobota [25.06.2022, 06:48:43] • [IP: 5.173.152.***]

Temat powinien być poruszony w mediach. W Gdańsku było to samo… sprawę udało się rozwiązać.

gpk • Czwartek [23.06.2022, 14:54:01] • [IP: 89.171.59.***]

ODWIEDŹCIE PORT MASOWY W ROTTERDAMIE, TAM MOŻNA I TO PROSTO I TANIO !!

Gość • Środa [22.06.2022, 09:30:22] • [IP: 37.47.180.***]

Dzieci grające na boisku przy Białoruskiej wychodzą tak ubrudzone pyłem weglowym jakby ktoś przeciągnął je przez komin.Soja też ładnie papchnie, maluje przyrodę, budynki, samochody, drogi w okolicy przeprawy promowej.Samo zdrowie.

Gość • Środa [22.06.2022, 07:12:01] • [IP: 46.205.144.***]

Przy Wyspiańskiego 39 jest ogromne wysypisko śmieci i też patrzę na to każdego dnia

Gość • Wtorek [21.06.2022, 21:13:46] • [IP: 176.221.122.***]

Kiedyś za moich czasów miał węglowy był podczas dni suchych polewany wodą z hydrantów, ale to kosztuje. Wiem bo w tej firmie przepracowałem ponad 35 lat.

Gość • Wtorek [21.06.2022, 19:38:33] • [IP: 176.221.123.***]

Ekologiczne kopcenie na Chrobrego.Dobre sobie. Mi też to nie odpowiada.Na balkonie grilować nie wolno, ale wdychać smród restauracji trzeba.Wcześniej od lat hurtownia mięsa dostarczała nam atrakcji w postaci walenia pojemnikami z mięsem w nocy.Teraz doszło kopcenie z grilla

Gość • Wtorek [21.06.2022, 15:29:15] • [IP: 88.218.252.**]

przy rondzie na chrobrego hotel codziennie griluje od 12 do 22 w mieszkaniach ciagle mamy smrod idym. a straz miejska nic z tym nie robi i twierdza ze to jest ekologiczne kopcenie

Gość • Wtorek [21.06.2022, 02:38:03] • [IP: 46.205.144.**]

18:29:29] • [IP: 193.142.146.***] co to za prostak napisał, wyzywa kobietę - moderacjo, wytnij te rzygi prostaka i damskiego boksera!

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 22:04:58] • [IP: 89.151.33.***]

Grunwaldzka, Rybaki, Staszica mają podobny problem z Pecem. Węgiel na parapetach, węgiel z wentylacji bo oczywiście większość budynków w sciu ma zje. Wentylację, przeglądy kominiarskie pic na wodę, nadzór budowlany żart.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 19:43:13] • [IP: 176.221.123.***]

Port jest w tym mieście od lat.Jeśli pani to nie odpowiada to niech się pani wyprowadzi.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 18:29:29] • [IP: 193.142.146.***]

Jak się budujesz przy strzelnicy kretynko, to się musisz z tym liczyć, że Ci będą napierdalać głupa babo. Nikt nie będzie przenosił strzelnicy i ponosił kosztów tylko dlatego, że wprowadziła się w sąsiedztwie strzelnicy jakaś głupia małpa z ujemnym IQ.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 18:22:41] • [IP: 5.173.152.**]

Ale Górny Śląsk mamy nad morzem... Skandal!

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 17:27:38] • [IP: 37.248.158.***]

Coś komuś przeszkadza, ktoś znajduje rozwiązanie problemu. Na tym polega postęp, żałosne dzbany z 12:45 i 16:50. A nie" od 100 lat napierdalają więc muszą to robić przez kolejne 100". Nie żyjemy w tym mieście za karę.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 16:50:58] • [IP: 31.0.81.***]

Kochana czytelniczko. ! Co mam ja powiedzieć na hałas samochodów jadących na prom Karsibór. (Może ty też jeździsz samochodem pod moim oknem) . Telewizji nie obejrzę bez zamkniętych okien. Spać w nocy też nie mogę, bo samochody jadą na Garz do granicy.Okna pozamykane, musiałam wymienić na dźwiękochłonne. Czy ja i moi sąsiedzi mamy zamknąć ulicę. Każdy ma jakieś niedogodności. Jednemu przeszkadza kolejka UBB, innym hałas z portu, smród z piekarni, dzieci grające w piłkę pod oknem, pogrzeby z konsulatem na cmentarzu, wrzask mew. Nie dajmy się zwariować.Strzelnica jest od 100 lat. Niech czytelniczka przeniesie się na Karsibór.Ale tam też będzie narzekała na komary, aby wytruć. A ptaków coraz mniej… Czy ktoś słyszał kukułkę? Bo ja drugi rok z rzędu nie. To są skutki tego, że zawsze komuś coś przeszkadza.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 12:45:52] • [IP: 185.86.151.***]

Czytelniczka, to ten sam typ ludzi, którzy budują się przy strzelnicy i płaczą, bo wojsko głośno strzela, albo Ci, którzy budują się przy lotnisku i samoloty im przeszkadzają...

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■