POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [05.06.2021, 14:26:38] • Świnoujście

Przyjadą tłumy. Będzie gdzie zaparkować?

Przyjadą tłumy. Będzie gdzie zaparkować?

fot. iswinoujscie.pl

Już wiadomo, że w tym roku Polacy będą wypoczywać głównie w kraju. Czy nasze miasto jest przygotowane na większą liczbę gości?

Czy władze Świnoujścia przygotowały miasto na sezon letni pod względem dodatkowych parkingów (placów) w dzielnicy nadmorskiej? Gdzie mają parkować samochodami mieszkańcy Świnoujścia? Z takimi pytaniami zwróciliśmy się do świnoujskiego magistratu.

Według informacji przekazanej nam przez Jarosława Jaza, rzecznika prasowego prezydenta, w dzielnicy nadmorskiej liczba miejsc parkingowych przedstawia się następująco:
ul. Sienkiewicza – 50 miejsc
ul. Uzdrowiskowa – 57 miejsc
ul. Bałtycka – 184 miejsc
ul. Żeromskiego – 24 miejsc
ul. Moniuszki – 57 miejsc
plus prywatny parking na ul. Powstańców Śląskich

- Jednocześnie należy wspomnieć, iż w pasach drogowych (w obszarze SPP w dzielnicy nadmorskiej) szacuje się około 688 miejsc postojowych (w zatokach postojowych, wzdłuż ulic itp.) – dodaje Jarosław Jaz.

Przyjadą tłumy. Będzie gdzie zaparkować?

fot. iswinoujscie.pl

Przyjadą tłumy. Będzie gdzie zaparkować?

fot. iswinoujscie.pl

Przyjadą tłumy. Będzie gdzie zaparkować?

fot. iswinoujscie.pl

Przyjadą tłumy. Będzie gdzie zaparkować?

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 71, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 71

Gość • Sobota [04.09.2021, 10:59:35] • [IP: 178.238.252.***]

A moze , zastanow sie , z czego miasto zyje , jak nie z przyjazdu turystow , nazekamy na brak parkingow , a garaze w blokach prywatnie do czego do jakich celow sloza , a parkuje my na ulicy przed swoim mieszkaniem , czy to jest normalnie ?? . ..

Gość • Sobota [03.07.2021, 21:03:21] • [IP: 5.172.236.***]

Taka kasa za złe parkowanie a miasto to olewa, ale jak się z komina dymi to są i paragrafy znają, drony puszczają, zdjęcia robią, sądami straszą. Sprawdził bym jeszcze samochodom co z rury im wylatuję, a za brak katalizatora zabierał bym dowód rejestracyjny, samochód na przymusową naprawę w zaprzyjaźnionym zakładzie. Jakość powietrza wzrośnie o 25%.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 11:58:53] • [IP: 88.152.185.***]

Turisci moga auto przed miastem na parkingu sostawic a oni dalej na piechote lub z busem.to jest male miasto i ma krutkir drogi..samochody won z centum. To jest zdrowo na ludzie i powietrze..

Gość • Niedziela [06.06.2021, 11:15:17] • [IP: 5.173.136.***]

A straz miejska bawi się dronem... Ja pi**le...

Gość • Niedziela [06.06.2021, 11:12:16] • [IP: 185.210.39.***]

Tak.W Przytorze na rondzie.

Kiepski • Niedziela [06.06.2021, 10:41:13] • [IP: 176.221.123.***]

I się zaczęło. Kolejka powracających już do cmentarza. Trzy promy pływają a kolejka ciągle rośnie. Co będzie o 15:00?

Gość • Niedziela [06.06.2021, 09:27:35] • [IP: 213.155.174.**]

Mieszkańcy wiedzą i widzą że parkingi są niezbędne ale włodarze miasta nic sobie z tego nie robią. Wstyd i skandal.

Gość • Niedziela [06.06.2021, 09:12:09] • [IP: 89.79.128.**]

Tadeusz W. • Sobota [05.06.2021, 20:35:39] • [IP: 82.198.204.**] dlaczego obrażasz innych ludzi??mieszkańcy Świnoujścia jak przyjeżdżają do innych miast w ogóle nie potrafią parkować i to jest dobrze?trzeba było blaszak sobie postawić i tam chować auto ...całe Świnoujście w okazałości...turyści są fajni jak kasę dają a reszta to nieważne trzeba pluć na nich

Gość • Niedziela [06.06.2021, 08:27:27] • [IP: 92.40.195.***]

Betonem trawniki będzie gitara 🤡

Gość • Niedziela [06.06.2021, 05:57:29] • [IP: 176.221.123.**]

Dlaczego po naszej zachodniej granicy hotel nie dostanie zgody na działalność jesli nie ma miejsc parkingowych tyle ile pokoi np.30??

Gość • Niedziela [06.06.2021, 05:25:30] • [IP: 37.201.198.***]

Gość • Niedziela [06.06.2021, 04:58:10] • [IP: 5.173.100.**]

Widać, że nowy komendant straży miejskiej nie ogarnia tematu parkowania. Blokady i mandaty powinny się sypać!

Gość • Niedziela [06.06.2021, 00:08:23] • [IP: 37.47.154.***]

Ojtam Ojtam nie czepiajcie się policji, przecież w naszym mieście jej nie ma, prawdziwi policjanci z zapałem są już na emeryturze, a to co teraz jest w radiowozach wola o pomstę do nieba

Gość • Sobota [05.06.2021, 23:15:22] • [IP: 5.173.243.**]

Gość • Sobota [05.06.2021, 22:51:14] • [IP: 37.47.142.**]

Policja i nasze władze mają w to w dupie. Liczą pęgę i lachę kładą we wszystko. Cały Urząd Miasta bym zwolnił i Policję. Darmozjady, które nie wykonują pracy za którą mają zapłacone.

Gość • Sobota [05.06.2021, 22:27:50] • [IP: 37.47.131.***]

Trzeba zrobić akcję. Niech wszyscy mieszkańcy wpisują te złe parkowania w KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BZPIECZEŃŚTWA. Te cwaniaki tylko patrzą aby pozory stwarzać i tuszować cały ten syf. Jak będziemy to wpisywać masowo, to będą zmuszeni do działania. Włodarze Świnoujścia są wrogami dla mieszkańców, a podlizują się do turystów.

Gość • Sobota [05.06.2021, 22:24:23] • [IP: 37.47.167.**]

Paździoch • Sobota [05.06.2021, 19:24:00] • [IP: 83.23.222.***] Dobrze napisałeś. Nasi włodarze liżą tyłki turystom. Za kasę to by dali sobie ogolić. Trzeba to przypominać na wyborach. Odpowiedzialni za ten chaos są: Prezydent Żmurkiewicz, zastępcy prezydenta, Michalska i Sujka, radni z PO (przegłosowali SPP dla mieszkańców). Na tych szkodników już nie możemy głosować.

Gość • Sobota [05.06.2021, 22:14:59] • [IP: 176.221.113.**]

Ten mercedes z 4 zdjęcia stoi już dwa dni. Policja i straż miejsca olewają.

Gość • Sobota [05.06.2021, 22:02:40] • [IP: 176.221.123.***]

gdzie jest straż miejska i policja to co sie dzieje to masakra. parkują gdzie im sie podoba lepic mandaty i tyle

Gość • Sobota [05.06.2021, 21:48:29] • [IP: 176.221.122.**]

Przecież nasze miasto na nic nie jest przygotowane, dzisiaj jeździłem z 20-30 min w szerz i w zdłuż w dzielnicy nadmorskiej, nie było gdzie zaparkować, bo pół mozgie yeti zajmowało nawet po dwa miejsca postojowe, służby wogole nie kontroluje jak wczasowicze parkuję swoje auta w miejscach nie dozwolonych, niech nasi włodarze się zastanowią co odpier... Bo zamiast przymykać oko na takie zachowanie turystów i podnosić podatek mieszkańcom to jeden z drugim wzięli by dupe do góry i zaczęli mandaty wlepiać...

Gość • Sobota [05.06.2021, 21:38:22] • [IP: 88.218.255.**]

Z kad wiadomo że przyjadą tłumy bo na weekend przyjechało trochę szkopow, pyrakow, warszawiaków.

Gość • Sobota [05.06.2021, 21:32:51] • [IP: 31.0.33.**]

A kiedy będzie SPP? Wszyscy za darmo parkują, to tak jest. Setki Kamperow za free, ja się pytam gdzie tak jest? Nigdzie nad całym Bałtykiem i później syf i fekalia do Parku Zdrojowego.

Gość • Sobota [05.06.2021, 21:30:20] • [IP: 31.0.33.**]

Ja się pytam kiedy rusza SPP?

Gość • Sobota [05.06.2021, 21:26:03] • [IP: 176.221.122.***]

Spróbujcie tak zaparkować w Międzyzdrojach :)

Gość • Sobota [05.06.2021, 21:14:08] • [IP: 178.238.253.***]

Mustangi, Lamborghini, Mercedesy i hybrydy opanowały Świnoujście.

Oglądasz 1-25 z 71
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■